Bip Nedir?, Bip Nasıl Yüklenir?

Bip Nedir?, Bip Nasıl Yüklenir?
Bip Nedir?, Bip Nasıl Yüklenir?

Whatsapp ın yeni bir sözleşme ile gündeme damga vurduğunu biliyoruz. Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları adı altında onaylamamızı istediği değişikliklerin olduğu bir sözleşme var, facebook ile doğrudan veri paylaşımı yapabileceği bu anlaşmayı yayınladığı andan itibaren birçok kullanıcı tarafından onay almayı bırakın uygulama terk edilmiş durumda. Bunların yanı sıra mesajlarının güvenliğini sorgulamaya başlayan whatsapp kullanıcıları yerli bir uygulama olan BİP hakkında bilgi edinmek istiyor.

BİP Nedir?

Bip, whatsapp benzeri haberleşme uygulamasıdır. Yerli olması ise whatsapp ın yayınladığı sözleşmeden sonra daha çok öneme binmiş ve kullanıcı sayısı epey fazla artmıştır. Güvenlik konusunda sıkı tedbirler alması yanında görsel gönderme, ses dosyası gönderme özellikleri ile de ön planda. Aynı zamanda grup içi görüntülü ve sesli konuşma özellikleri de barındırıyor. BİP çok gelişmiş bir uygulama olmasa da gizliliğiniz hakkında bir endişeniz varsa kullanabileceğiniz bir hızlı mesajlaşma uygulamasıdır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Hes Kodu nedir? Hes Kodu Nasıl Alınır?
Bip Nedir ?,  Bip Nasıl Yüklenir ?

BİP Nasıl Yüklenir?

Android cihazlar da Play Store üzerinden uygulamaya ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde İos cihazlarda ise App Store üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Android ve İos cihazlarda programı gerekli Store ‘dan bulduktan sonra indirip kullanabilirsiniz. Kurulum sırasında telefon numaranızı onaylatmanız gerekiyor. Bunun içinde numaranızı gerekli alana girerek size gelen sms doğrulama kodunu uygulama üzerinden giriş yapmalısınız.

BİP Güvenli mi?

Bip herhangi bir sözleşme metni kayıt olurken size sunmuyor hali hazırda uygulama indirme esnasında bunu kabul etmiş oluyorsunuz. Mesajlarınızın güvenliğiniz ve gizliliğini koruduklarını işaret ediyorlar. Şu ana kadar herhangi bir saldırıya maruz kalmamış veya herhangi bir 3. Parti yazılım tarafından etki altına alınmamış. Güvenli bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  WhatsApp'tan Mesajlar Nasıl Silinir?

Whatsapp ın yaptığı son sözleşme duyurusundan sonra çoğu hızlı mesajlaşma uygulaması kendi uygulamalarının gizliliğe ne kadar önem verdiklerini belirttiler. Aynı şekilde BİP üzerinde de bir açıklama gerçekleşti. Mesajlarınız ya da telefonunuzda ne yaptığını hakkında hiçbir bilgi başka bir uygulama tarafına verilmeyecek veri aktarımı olamayacak. Tamamen güvenli ve gizliliğin kesinlikle sağlandığı bir uygulama diyebiliriz. Uygulama tarafında herhangi bir veri paylaşımı kesinlikle söz konusu değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*