Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

İnsanlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekme yoluna gidebiliyorlar. Fakat kredi çekmek için başta kredi notu ve gelir belgesi olmak üzere bankalar birçok istekte bulunabiliyorlar. Özellikle o an için bir geliri olmayan insanlar da nasıl kredi çekebileceklerinin yollarını arıyorlar. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bu noktada önem kazanıyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Aktif Bank, Fibabanka, Yapı Kredi, Akbank, Denizbank, Odeabank ve birçok banka gelir belgesiz de kredi verebilmekte. Fakat burada önemli birçok nokta bulunmakta. En önemli noktalardan birisi mevcut bir borcunuz olmamasıdır. Bankalar düşük tutarlarda ve kısa vade aralıklarında gelir belgesi olmadan kredi sunabilmekte. Üstelik gerek internet bankacılığı gerek mobil bankacılık gerekse de SMS bankacılığı üzerinden bu kredilere başvuru imkânı sunmakta. Fakat bu noktada özellikle yüksek meblağ kredi çekecek olan kişilerden farklı bazı şartlar istenebilmekte. Geliri olmayan kişilere bankalar kredi verirken çok daha büyük titizle yanaşmakta. Eğer geliri olan birisi varsa öncelik olarak onu tercih etmekte. Fakat bazı şartları sağlamaları durumunda gelir belgesi olmayan kişilere de kredi sunabilmekteler.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  2022 Yılı Memur Zamları ve Maaşları

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Bankalar gelir belgesi olmayan kişilere kredi verirken bazen farklı şartlar sunabilmekte. Bu şartların başında da gelir belgesi olan birisinin kefil olması veya bir ev araba gibi size ait olan bir şeyi ipotek göstermeniz gelmekte. Bankalar müşterileri kadar kendilerini de düşündüklerinden dolayı verdikleri paraları geri alabileceğinden emin olmak istemekte. Bu nedenle düzenli bir geliri olmayan veya gelir belgesi olmayan kişilere kredi sunarken bu gibi şartlar koşmakta. Bazı durumlarda ipotek göstermeniz veya kefil bulmanız bile kredi almanız için yeterli olmamakta. Özellikle meblağ yükseldikçe ve vade oranı artıkça kredi alma ihtimaliniz azalmakta. Fakat düşük miktarlar ve kısa vade sürelerinde bankalar sizlere kredi sunmakta. Bunun yanında gelir belgesi olmayan veya kredi notu düşük olan kişilerin karşısına çıkan olumsuz durumlardan birisi de faiz oranları olmakta. Bankalar bu tür müşterilerinden daha yüksek faiz oranları talep edebilmekte.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Bitcoin Nedir?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Devlet Bankaları

Devlet bankaları bu konuda biraz daha sıkı çalışmakta. Devlet bankalarından zaten çok sayıda kredi çeken bulunduğundan dolayı çok daha fazla şart istemekte. Düşük meblağlar için bile sizden ipotek veya kefil şartı isteyebilmekte. Gelir belgesi olmayana devlet bankaları kesinlikle kredi vermez demek yanlış olacak olsa da vermesi zordur demek doğrudur. Geçmiş durumlarınız, mevcut borcunuzun olup olmaması, ipotek gösterebileceğiniz şeylerinizin olup olmaması, iyi bir kefil bulup bulamamanız gibi birçok noktaya bakarak devlet bankaları da size kredi sunabilmekte. Tabii ki burada da verilen miktarlar ve vade süreleri özel bankalarda olduğu gibi kısıtlı olmakta. Geliri olmayan müşterilerine karşı bankalar daha az meblağlarda ve daha kısa vade sürelerinde kredi sunmakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*