Hes Kodu nedir? Hes Kodu Nasıl Alınır?

hes kodu nedir
hes kodu nedir

HES Kodu nedir?, Hayat Eve Sığar uygulamasından alınabilen, tek seferlik bir koddur. HES kodu ile insanların, nereye seyahat edecekleri ve kimlerle seyahat edecekleri görülerek, herhangi bir hastalık durumu takibinin yapılması amaçlanmıştır.

Aynı zamanda HES Kodunun Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, kurum ve kişileri ziyaret amacıyla yapılacak işlemlerde de kullanılması gerekli görülmüştür. Böylelikle kurum işlemleri ve seyahatlerde Covid-19 riski taşıyan kişilerin belirlenmesi ve bulaşma riskinin en aza indirgenmesi sağlanmaktadır.

HES Kodu Nasıl Alınır?

HES Kodu sahibi olabilmeniz için ilk olarak Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Hayat Eve Sığar uygulamasına giriş yapın. Sizden istenilen bilgileri girerek tek seferlik kullanabileceğiniz HES kodunuzu alabilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Telegram nedir?

HES koduna ayrıca SMS yoluyla da sahip olabilirsiniz. SMS yoluyla HES koduna sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki bilgileri sırasıyla ve aralarında boşluk bırakarak yazmanız gerekiyor.

  • T.C Kimlik Numarası
  • T.C Kimlik Seri Numarasının 4 Hanesi
  • Paylaşım Süresi yazılarak 2023’e SMS gönderebilirsiniz.

HES kodu uygulaması ile Covid-19 takibinin kolay bir şekilde yapılacağını belirten Sağlık Bakanı, bu alanda çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

HES Kodu ile Tedbir

Sonbahar dönemlerime girdiğimiz günlerle birlikte vaka sayısında artışların tekrar görülmeye başladığı belirtildi. Normalleşme sürecinde, insanların tekrar Sosyal Mesafe kuralına uymaları ve daha temkinli olmaları gerekmektedir. Virüse karşı alınan önlemlerin elden bırakılmaması, dikkat edilmesi gerekmektedir.

Covid-19 ile mücadele kapsamında en önemli ve hayati kural olan Sosyal Mesafe kuralına uymanın herkesin görevi olduğunu belirten Sağlık Bakanı, HES kodu uygulaması ile insanların kontrolünün daha rahat sağlanacağını ve virüse karşı ek bir tedbir olacağını belirtti.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  WhatsApp'tan Mesajlar Nasıl Silinir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*