Kuzey Kıbrıs Turkcell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Bedava İnternet Kampanyası

KKTCell İle Öğrenci
KKTCell İle Öğrenci

Korona virüsü tüm dünyada olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de etkisi göstermeye başladı. Birçok kişinin virüse yakalanması tedbirlerin hızlı bir şekilde arttırılmasını sağlarken okullar süresiz olarak tatil edildi. Okulların tatil olması ile birlikte Türkiye’de olduğu gibi uzaktan eğitim süreci başladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en çok tercih edilen iletişim operatörü olan Turkcell bu konuda halkımızın yanında olmayı amaçlıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrenci ve öğretmenlerin uzaktan eğitimi daha rahat bir şekilde gerçekleştirmesi için Turkcell bedava internet sunmaya karar vermiştir. Tüm öğrenci ve öğretmenler sunulan bu kampanyadan yararlanabilirler.

Kuzey Kıbrıs Turkcell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Bedava İnternet Kampanyası Nedir?

Korona virüs sebebiyle uzaktan eğitim başlarken üniversite öğrencileri okullarını aldıkları bu eğitimler ile tamamlayacak. Bu doğrultuda öğrenciler ve akademisyenlerin internet üzerinden bir araya gelmesi ve gerektiği şekilde derslerini işlemesi gerekiyor. Bunun için internet bağlantısı gerekirken Turkcell tarafından özel olarak bedava internet kampanyası hazırlandı.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Arayanıbil Plus Kampanyası

Kampanya kapsamında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim gören öğrencilerin tamamı bedava internet seçeneğinden faydalanabilmektedir. Eğitim gördükleri süre boyunca harcayacakları internet paketlerine dahil edilmeyecek ve rahatlıkla derslerine katılım gösterebileceklerdir. Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Turkcell ortak çalışması ile ortaya çıkan bu kampanya birçok sorunu başlamadan engellemeyi başarmıştır.

Üniversitede akademisyen olarak görev yapan kişiler de bu bedava internet kampanyasından yararlanabilecektir. Öğrenciler gibi akademisyenler de derslerini verebilmek adına internetlerini harcamaktadır. Bu sebeple kampanya akademisyenleri de kapsar.

Kuzey Kıbrıs Turkcell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Bedava İnternet Kampanyası Nasıl Yapılır?

Turkcell tarafından düzenlenen bedava internet kampanyalarının büyük bir kısmına kayıt işlemi SMS ile olmaktadır. Aboneler, mesaj bölümlerine girerek belirtile kodu bir numaraya gönderip kayıtlarını olurlar. Ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen bu kampanyaya katılım SMS ile olamamaktadır.

Üniversitede kayıtları bulunan öğrenci ve akademisyenlerin kendilerine özel bir portal bulunmaktadır. Normal şartlarda bu portal üzerinden notların girilmesi, kontrol edilmesi ve ödevlerin verilmesi gibi işlemler gerçekleşmektedir. Turkcell tarafından başlatılan bu kampanyaya katılım da okulun öğrenci ve akademisyenlere sunduğu bu portal üzerinden gerçekleşebilmektedir. Portal bünyesinde yer alan Mobil İnternet Talep Formu doğru bilgiler ile doldurularak kampanyaya başvurular yapılmış olacaktır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Bip Salla Kazan Avantaj Hakkı Alma

Yalnızca Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulunan kişiler tarafından ulaşılabilen bir portal olduğundan kampanyaya dahil olma şansı olmayan kişilerin form gönderme imkanı bulunmayacaktır. Bu sebeple de Turkcell tarafından yapılacak olan kontroller çok kısa bir süre içerisinde tamamlanabilecektir.

KKTCell İle Öğrencilere Ücretsiz İnternet
KKTCell İle Öğrencilere Ücretsiz İnternet

Kuzey Kıbrıs Turkcell İle Öğrenci ve Akademisyenlere Bedava İnternet Kampanyası Detayları

Kampanyanın başarılı bir şekilde kullanılabilmesi için belirli şartlara sahip olunması gerekmektedir. Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulunmayan kişiler hiçbir şartta bu kampanyaya katılamamaktadır. Yalnızca öğrenci ve akademisyenleri kapsayan bir kampanya olarak belirtilmiştir. Kampanya kapsamında uzaktan eğitim için harcanan internetin tamamı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turkcell aboneleri diğer tüm işlemlerinde kendi tarifelerinde yer alan internetleri kullanacaklardır. Korona virüsü yurdu terk edip uzaktan eğitim tamamlanana kadar Turkcell tarafından sunulan bu kampanya devam edecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*