Telegram nedir?

telegram nedir
telegram nedir

Güvenlikli ve çoklu platform olanağı sunan anlık mesajlaşma uygulamasıdır, Telegram. Programcısı bir Rus’tur; Pavel Durov tarafından ortaya çıkartılmıştır. Hem telefonlarınızda hem de masaüstü bilgisayarlarınızda rahatlıkla kullanabilmenize olanak sağlıyor. 2013 Ağustos ayı itibariyle bizlere merhaba diyerek piyasaya sürülmüştür. Kullanıcılar tarafından yazışmalar yapılarak mesajlaşma olanağı sunmasının yanı sıra, fotoğraflar, videolar, ses kayıtları, 2 GB dosya paylaşımı yapılabilmesine olanak sağlıyor.

2014 Kasım ayında Telegram kurucularının kendi aralarında yapmış oldukları konuşmalara ulaşabilen kişiye 300 bin dolar para ödülü vereceğini duyurduğu bir yarışma ilan etti. Şubat 2015’e kadar beklendi, ancak herhangi bir kazananı olmayan bir yarışma olarak tarihteki yerini aldı. Telegram, üçüncü şahıslar, bunlara partiler, hükümetler de dahildir bugüne adar hiçbir şekilde veri paylaşımı yapmamıştır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Ücretsiz Fizy uygulaması apk indir
telegram nedir

Telegram’ın özellikleri nedir ve nasıl kullanılır?

Bulut tabanlı mesajlaşma imkanı sağlamaktadır. Bununla birlikte yazılım, tüm platformlarda saniyede kullanıcının karşısına gelir, içerikler eşleştirilir.

Telefon numaranız ile kayıt olmanız gerekmektedir. Fakat telefon numaranız görünmeden, kullanıcı adınızla görüşmeler yapabilirsiniz.

Gizli konuşma imkanı vardır. Telegram hiçbir şekilde yazışmaları ve her türlü paylaşımı sunucularında barındırmaz. Herhangi bir şekilde sistem günlüğü de tutulmamaktadır. Telegram’ın kurucusu bile bu sayede sizin kiminle, ne zaman, ne konuştuğunuzu bilemez.
Süreli mesajlar paylaşılabilir. Yani, gönderilen mesaj istenildiği takdirde belirlenmiş bir zaman dilimi içerisinde, belirlenmiş olan süre sonunda her iki konuşmadan da otomatik olarak silinir.

Sizin sildiğiniz konuşma, karşı tarafın ekranından da silinir
Hiçbir şekilde iletiler üçüncü kişilere iletilmez, bu durum engellenmişir.
Buraya dikkat! Eğer konuşmayı ekran görüntüsü alacaksanız, karşı tarafa ve aynı zamanda size de uyarı geleceğini bilmelisiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Yapı Kredi Mobil Uygulaması İle 1 GB Bedava İnternet


Masa üstü uygulamasıyla veya web sitesinden de kullanabilirsiniz. Ancak masa üstü sürümlerinde “Secret Chat” yani “ Özel Mesajlaşma” özelliğini kullanamazsınız.
Toplam dosya boyutucu 2 GB’ı geçmeyen her türlü dosya gönderebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir sınır bulunmamaktadır.
Tanımadığınız kişilerin mesaj atmasını önleyebilirsiniz.
Sevmediğiniz kişilere son görünmenizi kapatabilirsiniz.
Eğer hatalı mesaj yazdıysanız, tedirgin olmayın. Bu durumu sonradan düzeltebilirsiniz.
Son olarak; konum paylaşabilme özelliğini de ekleyerek bitirelim. Yani sizin anlayacağınız, Telegram tam bir özgürlükler uygulamasıdır. Kolayca indirebilir, dilediğinizce kullanabilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*