Turkcell Hat Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell Hat Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır
Turkcell Hat Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır

Ülkemizde artık bir operatörden başka bir operatöre, hat taşıma işlemi yapılabilir. Eskiden kabul edilmeyen bu işlem günümüzde numaranız değişmeden, aynı şekilde farklı bir operatöre hizmetinizi alabiliyorsunuz. Yaşadığınız bir sorun, operatörlerin fiyatlarındaki değişiklikler, avantajlı olan yere taşıma işlemi yapma hakkınızı kullanabilirsiniz. Turkcell hat taşıma işlemleri bu kapsamda, farklı bir operatörden Turkcell’e ya da Turkcell’den farklı bir operatöre olmak kaydı ile iki taraflı yapılabilir. Turkcell hat taşıma kampanyaları dahilinde, oldukça bonkör davranan bir GSM hizmet sağlayıcısı. Özellikle rekabetin yüksek olduğu diğer firmalardan abone çekmek için çok fazla cazip kampanya düzenliyor

Turkcell Hat Taşıma Ne Kadar Sürer?

Numara taşıma işlemleri tüm operatörlerde benzer şekilde ilerler. Ortak bir havuz oluşturan operatörler, online ya da abone merkezi üzerinden talep alırlar. Başvuru yapacak olan abone, geçmek istediği operatöre, geçiş talebini iletir. Bundan sonrası eski operatörün kontrolünden çıkar. Süreç zarfında mutlaka çıkmak istediğiniz operatör tarafından aranarak, çıkma sebebiniz sorulur ve size kalmanız yönünde ikna edici konuşmalar ya da hediyeler sunulabilir. Turkcell hat taşıma süresi başvuru işlemini takip eden 24 saat ile 4 gün içinde kesin olarak tamamlanır. BTK tarafından yapılan düzenlemelere uymak zorunda olan operatörler, bu anlamda kullanıcının hattı kapanmadan, beklemeden en geç 4 gün süre zarfında karşılıklı devirleri yapmakla sorumludurlar.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Joker Plus Kampanyası Haftalık 1GB Hediye
Turkcell Hat Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell Hat Taşıma Fiyatları Ne Kadar?

Operatörler arası numaranızı taşıma işlemlerinden ücret alınmaz. Eski operatörünüze olan bir taahhüttünüz varsa, bundan kaynaklı olarak çıkan borcunuz son faturanıza yansıtılır. Bu şekilde o fatura geçmiş dönem ve taahhüt borçlarınızı kapsamaktadır. Bunu ödemekle yükümlüsünüzdür. Turkcell hat taşıma fiyatı alamaz. Ancak başka bir operatöre geçerken, geri dönük borlarınız size son olarak bir fatura ile yansıtılacaktır. Hat taşıma işlemleri tamamen ücretsiz yapılır. Yeni geçtiğiniz aboneliğin bir taahhüt ya da ön ödemesi varsa, kampanyalardan yararlanmak için bu ödemeleri yapabilirsiniz. Sonrasında seçtiğiniz tarife üzerinden, gelecek ay itibari ile faturalarınız size iletilmeye başlanır. Bu nedenle hat taşımadan önce, eski operatörünüzde bir taahhüdünüzün olup olmadığını sorgulamanızı öneririz. Aksi durumda taahhüt bozulduğu için ciddi bir tutarla karşılaşabilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Çark Çevir Turkcell Sürpriz 2 Gb nasıl alınır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*