Vodafone Supernet 5G Nedir?

supernet 5g nedir
supernet 5g nedir

Mobil teknolojileri diğer teknolojik aletlere göre hızla gelişmektedir. 4G teknoloji kullanıcıların hayatında girdiği andan itibaren mobil bankacılıktan, izlenilen videolar, filmlere, oynanan oyunlara kadar pek çok yeniliği de yanında getirmiştir. Ancak piyasaya yeni gelecek olan 5G teknolojisinin alt yapı çalışması Türkiye’de hala devem etmektedir.

Vodafone Supernet 5G hücresel ağların alt yapısı belirli standartların çevresinde şekillenirken, günlük hayatta kullanılan teknolojik cihazlar ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır. Teknolojinin değişmesi ile birlikte hücresel ağlarda değişmektedir. 5G altyapı kodlarının ve malzemelerinin 5. Kez değiştirilmesini ve daha iyi bir hale gelmesini sağlamayı ifade etmektedir. Teknoloji ne kadar hızlı gelişirse hücresel ağlardaki alt yapılarda değişmekte ve gelişmektedir.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Fujifilm 15 GB Bedava İnternet Kampanyası

Vodafone Supernet 5G Avantajları

Vodafone Supernet 5G yeni nesil mobil iletişim teknoloji olmakla birlikte Vodafone 9 ülkede yaptığı pilot uygulamalarda 5G’ye liderlik etmektedir. 5G’yi başarılı bir şekilde test etmesi ile birlikte 5 ülkede 5G alt yapısını satın aldı. Global ölçekteki yatırımlarına ise hızla devam ederek Türkiye’de de alt yapıların oluşmasını sağlamaktadır.

Supernet 5G avantajları ise indirme hızlarında büyük yenilikler sağlayarak Gbps’ye ulaşılması beklenmektedir. 5 G teknoloji sayesinde şebekenin çekmediği kırsal alanlarda zorluk çekmeden film izleyebilir, görüntülü konuşa bilinmektedir. Akıllı telefonların en büyük sorunlarından bir tanesi olan pil ömrünü ise enerji tüketimini en aza indirmeyi hedeflemektedir.

Vodafone Supernet 4.5G Ve 5G arasındaki Farklar

Vodafone Supernet 5G daha hızlı ve güvenilir bir iletişim kurabilmek için mevcut olan iletişim frekanslarından daha hızlı çalışma imkânı sunmaktadır. 4.5G her ne kadar ileri düzeyde bir alt yapısı olsa da sınırlı frekanslara sahiptir. 5G ile mobil internet hızı 4.5G’ye göre daha hızlı olabilmekte ve istenilen her siteye göz kırpıncaya kadar kısa bir sürede ulaşılabilmektedir.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Bedava İnternet Kazanma

4.5G her ne kadar ileri düzeyde olsa da yerine gelecek olan 5. Nesil alt yapı ağları ile evlerdeki en küçük cihazları bile çalıştıracak konuma getirmektedir. Buzdolabı, kola saatleri, klima, televizyon gibi cihazları  uzaktan internet hızı sayesinde iletişim kurulabilmenin planları yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*