Zoom Uygulaması Nedir ve Nasıl İndirilir?

Zoom Uygulaması Nedir ve Nasıl İndirilir?
Zoom Uygulaması Nedir ve Nasıl İndirilir?

Günümüz teknolojileri, birçok çözümünü de beraberinde getiriyor. Özellikle son dönem Dünya genelinde oluşan Panedemi nedeniyle birçok iş yeri evden çalışma koşullarını kullanmaya başladı. Bu yeni düzenlemeler ile birlikte, okullar, holdingler, global şirketler, toplantılarını ve eğitim süreçlerini online olarak yapma durumunda kaldılar. Bu aşamada ülkemizde ve dünya genelinde Zoom uygulaması nedir büyük bir kolaylık sağlamıştır. 2015 yılında Eric Yuan tarafından geliştirilen bu uygulama, yaşanılan bu dönemde, birçok kişinin, kurumun kurtarıcısı haline gelmiştir. Global bir şirket için yazılan uygulama, 2019 yılı ile birlikte dünya genelinde hizmet vermeye başlamış, kullanımı kolay ve yoğunluğa uygun bir alt yapı sunmaktadır.

Zoom Uygulaması Nasıl İndirilir?

Bu uygulamayı indirmek ise oldukça kolaydır. Uygulamanın kullanılacağı cihaz üzerinden zoom.us sitesine giriş yapın. Ana sayfa üzerinde bulunan “sing up free” seçeneğine girerek, kullanıcı hesabınızı oluşturun. Bunun için mail adresiniz ve belirleyeceğiniz bir şifre kullanmanız gerekiyor. Hesap onaylaması için mail adresine bir onay maili gelecek. Gelen maildeki linke tıklayıp, hesabınıza aktif edebilirsiniz. Hesap işleminin ardından Zoom indir işlemine başlıyoruz. Karşınıza gelen ekrandaki “dowload & run zoom” yazan ikona tıklayın. Burada indir ve başla seçimini yapmış oluyorsunuz. Program indirme işlemi otomatik olarak başlayacak ve birkaç saniye içinde cihazınıza yükleme yapılmış olacaktır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Yapı Kredi Mobil Uygulaması İle 1 GB Bedava İnternet
Zoom Uygulaması Nedir ve Nasıl İndirilir?

Zoom Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Yükleme yaptıktan sonra birçok toplantı ya da eğitim görüşmelerinizi artık zoom üzerinden yapmaya başlayabilirsiniz. Site üzerinden Zoom uygulaması indir işlemini yapıp, exe dosyasını kurduktan sonra, kullanıcı adı (mail adresiniz) ve şifrenizle uygulamanın bir kullanıcısı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Açacağınız ekrana girdiğiniz bilgilerden sonra ana menü ekranına giriş yapacaksınız. Özellikle öğretmenler için zoom kullanımı çok pratik bir kullanım sunuyor. Menü üzerinden “New Meeting” diyerek, yeni bir toplandı oluşturuyorsunuz. Start Meeting diyerek, çıkan ID (özel numara kodu) öğrenciler ya da toplantıya dahil etmek istediğiniz kişilere paylaşıyorsunuz. Bu sadece sizin oluşturduğunuz bir toplantı ve ID olduğu için başkasının buraya girmesi mümkün olmuyor. Kesintisiz, takılmadan, herkese söz hakkı verilerek, özel bir ders işleme ya da toplantı yapma şeklini bu sayede kullanmaya başlamış oluyorsunuz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Ücretsiz Fizy uygulaması apk indir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*