E – Sim Nedir? E- Sim Nasıl Kullanılır?

e-sim nedir
e-sim nedir

Teknolojinin harika ürünleri ile zaman, alan ve hız kazandığımız kesin. Şimdi yeni geliştirilen teknolojik ürünler, eskilerinin yerini alırken, özellikleri bakımından, farklı kullanım seçenekleri de sunuyor. Bunlardan biri olan eSim, ülkemizin mühendisleri tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulan oldukça faydalı bir üründür. Hayatımızı kolaylaştıracağı söylenen E-Sim nedir ve bizlere hangi kolaylıkları sunacak, gelin konuyu derinlemesine inceleyelim. Öncelikle bildiğiniz gibi GSM hatlarını kullanmak için fiziksel bir SIM kullanmanız gereklidir. Cihaza takılan SIM kart, sizin arama yapabilmenize, internete girmenize ve SMS göndermenize olanak sağlayan, santral ile iletişimi sağlayan dijital bir karttı. Bugün ise fiziksellikten arınan bu kart, artık sanal olarak kullanıma başladı.

E – SİM Kullanımı Nasıl Olur?

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone E – Sim Nedir?

GSP operatörleri eSIM ile ilgili gelişmeleri takip ederek, sistemlerine bu özel sanal kartı entegre etmeyi başardılar. Türk mühendislerin geliştirdiği bu özel ürün ile birlikte Türkiye dünyada bu ürünü kullanıma sokan dördüncü ülke olacak. E – Sim kullanımı aslında farklı bir tarafı olmayan, sadece cihaz üzerinde aktif edilerek yapılan bir işlem. Fiziksel olarak ihtiyaç duymadan, tıpkı bir SIM kart gibi görevini yapmakta. E – SİM kullanıcılarına farklı avantajlar da sağlıyor. Özellikle veri kayıplarının önüne geçerken, iki sim kullanabiliyor, yurt içi ve yurt dışı hat kullanımları için dijital bir seçim olanağı sunuyor. Üretimde reel bir ürün olmadığı için se çevreye saygılı bir yapıya sahip. Tüm avantajları kullanmak için ise destekleyen bir operatör ile cihaza ihtiyacınız var.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Turkcell E-sim Nasıl Kullanılır?
e-sim nedir

E- SIM Destekleyen Telefonlar Hangileridir?

E – SIM kullanımına geçilirken, kullanıcıların en merak ettiği konulardan biri, ellerinde ki cihazların bu teknolojik hizmeti destekleyip, desteklemeyeceği konusudur. E-Sim destekleyen telefonlar içinde önde gelen markaların, güncel modelleri bulunuyor. iPhone 11- 12 serileri şuan için eSIM desteği sunuyor. Aynı şekilde Samsung Galaxy serisinde S20, S20+, S20 Ultra modeller de e sim desteği sağlayan cihazlar içinde yer almakta. Google cihazların Pixel 2 ve üzerinde yer alan modelleri ESIM ile uyumlular. Windows 10 da yine Esim desteğine sahip olan bir diğer marka. Burada cihazın desteğinin yanında, operatörünüzün de ESIM desteği vermesi önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*