Turkcell E-sim Nasıl Kullanılır?

turkcell e-sim
turkcell e-sim

Gelişen teknolojiler, veri güvenliğini ön planda tutmaktalar. Özellikleri itibari ile GSM operatörleri de en son teknolojileri kullanabilmek, abonelerine bu hizmetleri verebilmek adına yatırımlarını ve AR-GE faaliyetlerini sürdürmekteler. Turkcell ülkemize ait en büyük GSP operatörü olarak, en baştan beri yenilikçi ve kaliteli hizmet sunma yolunda, aktif çalışmalar sergilemektedir. Son gelişmelere de aynı şekilde adapte olan Turkcell yeni uygulamaya geçecek olan E-sim kart ile ilgili çalışmalarını tamamladı. Bu şekilde bu sanal kart uygulamasını sağlayan ilk operatörler içinde yerini aldı. Eğer Turkcell E-sim karta geçmek istiyorsanız, yapmanız ve sağlamanız gereken bazı konuları hemen size hatırlatmak isteriz.

Turkcell E-Sim Nasıl Alınır?

Sağlıklı bir şekilde verilerin korunması, çevre dostu bir yapının uygulanması, dijital hızın sağlanması adına E-SIM kart kullanımı dünya genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Verilerin kaybolma riskini sıfırlayan, çalınma, kart kırılması ve diğer fiziksel sorunlardan etkilenmesini önleyen bu özel uygulamaya sizler de geçebilirsiniz. Turkcell E-Sim kullanımını aktif etmek, e-sim almak için öncelikle Turkcell abonesi olmanız ve destekleyen bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Günümüzde kullanılan tüm akıllı telefonlar maalesef bu yeniliği desteklememektedir. iPhone, Samsung, Google ve Windows ürünlerinin bazı serileri bu desteği kullanıcılarına sunabilecek alt yapıya sahiptir. Bu nedenle öncelikle cihazınızın desteklenme durumunu kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone E – Sim Nedir?
turkcell e-sim nedir

Hangi Telefonlar Turkcell E-Sim Desteğine Sahiptir?

Birçok artıyı beraberinde getiren e-sim kullanımı, sanal ortamda verilerin kaybolmadan, güvenli ve risksiz bir şekilde saklanabilmesine olanak sağlar. Şuan ülkemizde de bazı operatörlerin desteklerini açıkladığı E-SIM kullanımı aktif olmaya başladı. iPhone 11 ve 12 modellerinde bu destek mevcut. Ayrıca Android yazılıma sahip olan, Samsung Galaxy 20 modelinin birçok serisi yeni sim kart desteği sunuyor. Turkcell E-Sim destekleyen telefonlar içinde Google Pixel 2 modelleri de yer alıyor. Bunun haricinde Windows 10 model akıllı telefonlar da işlem olarak ESİM kullanımını desteklemektedir. Destekleyen cihazlar Turkcell operatörü ise, cihazlarının ayarlar menüsünden, Bağlantılar sekmesine geçerek, Sim kart Yöneticisini açıp, Mobil Plan eklemeyi seçebilirler. Her cihaz ve işletim sistemi için farklı bir menü kullanılmaktadır.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  E – Sim Nedir? E- Sim Nasıl Kullanılır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*