Vodafone puk kodu nasıl öğrenilir?

Vodafone puk kodu nasıl öğrenilir?
Vodafone puk kodu nasıl öğrenilir?

Vodafone puk kodunuzu “www.vodafone.com.tr/puk-kodu-sorgulama.php” internet adresinden öğrenebilirsiniz. Sadece giriş yapmanız için gerekli bilgilerin girişini sağlamanız gerekiyor. İlk işlem olarak “vodafone.com.tr” internet sitesinden ana sayfa ekranına gitmeniz gerekiyor. T. C. Kimlik numaranız, telefon numaranız ve doğum tarihinizi tam şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgilere o anda erişiminiz yok ise sim kartı numarası ve cep telefonu numaranız ile de giriş öğrenim sağlayabilirsiniz.

Giriş sağladıktan sonra takip ettiğiniz internet sitesi adresinden gerekli bilgilerin girişini sağlayarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Pin kodu ve puk kodu bilgileriniz için gerekli adımları tamamlamanız dahilinde kısa sürede öğrenebilirsiniz.

İnternet erişiminiz yok ise telefonunuz ile 542, 444 0 542 ya da 7000 kombinasyonunu tuşlayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Yine aynı bilgileri vererek puk kodunuzu öğrenmeniz mümkün

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Wi-Fi ile Arama nedir, nasıl yapılır?

Vodafone PUK1 Kodu Nedir?

Vodafone PUK1 sim kartınızın üzerinde size özel kodlardan yalnızca biridir, bu kod bir şifrelemedir ve sim kartınızın pin kodunu yanlış girmeniz halinde kullanıma tamamıyla kapanmaması için 2. Bir yoldur puk kodu ile kullanıma tekrar açabilirsiniz. 8 haneli bir kod bloğudur, her sim kartı kullanıcısına özel olarak atanmış bir şifrelemedir. PUK1 sim kartınıza özel bir şifredir ve değiştirilemez. Puk kodu şifresini 10 defa yanlış girme hakkınız bulunmakta daha fazla yanlış kombinasyon girişi kartınızın tamamen kullanıma kapatılması demektir.

Telefonunuza takılı olan sim kartının bloke olması durumunda telefonunuz üzerinde takılı sim kartınızı kullanamazsınız arama veya sms gönderme işlemlerinin tamamı iptal olur. Kartınızı değiştirme vakti gelmiştir.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Korona Virüsü 3 GB ücretsiz internet nasıl alınır?
Vodafone puk kodu nasıl öğrenilir?

Vodafone PUK2 Kodu Nedir?

Vodafone PUK2 kodu aynı şekilde telefonunuz üzerinde takılı olan hattınıza özle olarak tanımlanmış bir kod bloğudur. İşlevi ise PUK1 kodu ile farklı işlevi görür. Pin kodunuzu unutmanız dahilinde PUK2 ile birlikte kullanıma açabilirsiniz.

PUK2 kodu bloke olması durumunda ilgili bölümde herhangi bir işlem yapamazsınız işlemler kısıtlanır geri kalan bölümler kısmında ise yapabileceğiniz tüm işlemleri aynı şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. Diğer hattınıza özel tanımlanmış kodlar gibi bu kodu da değiştiremezsiniz. Bloke olması size tek bir çözüm yolu bırakır oda yeni bir sim kartı almak olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*