Vodafone Hat Taşıma İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Vodafone hat taşıma işlemi
Vodafone hat taşıma işlemi

Yeni düzenlenen yasalar kapsamında, bir operatörden başka bir operatöre, numaranız değişmeksizin hattınızı taşıyabilirsiniz. Memnuniyetsizlik, diğer operatörün fiyatlandırmaları, hizmet kalitesi gibi etmenlerle operatör değiştirmek isteyen aboneler artık işlemlerini BTK düzenlemeleri sayesinde, yasal olarak yapabilmektedirler. Vodafone hat taşıma işlemi bu kapsamda düzenlenen, her iki taraflı olarak yapılabilecek işlemleri kapsar. Yani Vodafone hattınızı başka bir operatöre taşıyabileceğiniz gibi başka bir operatörde bulunan hattınızı da Vodafone’a taşıyabilirsiniz. İşlemler belli prosedürler uygulanarak, tüm operatörlerde benzer şekilde yapılmaktadır. işlemi başlatmak için geçiş yapacağınız operatöre, online ya da müşteri hizmetleri üzerinden talep bırakabilirsiniz.

Vodafone Hat Taşıma Yapınca Ne Kadar Sürede Oluyor?

Yapılan yasal düzenlemeler, abonelerin mağdur olmaması adına, ortak bir havuz içinde hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Siz talebinizi bıraktığınız an, yeni operatörünüz eski operatörünüzden hattın geçişini talep eder. Vodafone hat taşıma süresi de diğerlerinde olduğu gibi 24 saat ile 4 gün içinde yapılmaktadır. BTK koyduğu kurallar çerçevesinde, maksimum 15 dakika kesinti olabilir ve en geç 4 gün içinde hattın yeni operatöre taşınma işlemleri bitmiş olmalıdır. Yapılacak başvurudan sonra sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Eski operatörünüz sizi arar ve değiştirme talebinizin neden kaynaklandığını sorarak bilgi alır. ikna etme konuşması yapar ama genelde bu karar değişmeden, hat taşıma işlemi devam edecektir.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Vodafone Oyun Harcamalarında indirim Kampanyası
Vodafone hat taşıma işlemi

Vodafone Hat Taşıma Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

Ülkemizde hizmet veren tüm operatörler, numara yani hat taşıma işlemlerini ücretsiz olarak yapmak zorundadırlar. Size yansıyacak ücretler ancak son dönem faturanız ve bulunduğunuz operatörde bir taahhüt paketiniz olması durumundadır. Bu nedenle taşıma işleminden önce cihaz ya da paket taahhüdünüz olup olmadığını müşteri temsilcinizden alabilirsiniz. Var olan taahhüt sonlandıktan sonra, ceza ödemeden geçiş yaparsınız. Vodafone hat taşıma fiyatları diğer operatörlerde olduğu gibi “0” sıfır olacaktır. Bunun haricinde son dönem faturanız ve indirimleriniz var ise bunlar kesilerek tarafınıza bildirilecektir. Bu son faturayı ödemek ile yükümlüsünüzdür. Bazı durumlarda iptal işlemi ile aynı gün size kullanım hizmet bedelli fatura ile yansıtılacaktır. Bu nedenle son dönem faturanın takibini iyi şekilde yaparak, oluşabilecek zararlardan korunabilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  2020 Vodafone'a Geçiş Avantajları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*