Turkcell Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Turkcell Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?
Turkcell Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Turkcell PUK kodunuzu “turkcell.com.tr’den” internet adresinden öğrenebilirsiniz. Sadece tamamlamanız gereken birkaç adım bulunuyor. Öncelikle “turkcell.com.tr” internet sitesinden ana sayfa ekranına gitmeniz gerekiyor. Cep telefonu numaranız ve Turkcell şifreniz ile birlikte giriş yapmanız gerekiyor.

Ana menü de aşağı kısımda “işlem merkezi” butonuna tıklayın ve yönlendirileceğiniz sayfada ayarlarım kısmından “puk numaram” ibaresine tıklayın. Bu şekilde puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. İnternet erişiminiz yok ise Turkcell mağazalardan ya da 532’yi tuşlayarak da hattınıza tanımlı olan puk kodunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, puk kodunuzu telefon numarası- sim kart numarası ya da telefon numarası – T.C. kimlik numarası kombinasyonları ile de öğrenebilirsiniz. Bunun için de “turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama” adresine giderek gerekli bilgileri sağlamanız gerekmekte, yine bu şekilde de puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Turkcell Bip Ücretsiz 1 GB Nasıl Alınır?
Turkcell Puk Kodu Nasıl Öğrenilir?

Turkcell PUK1 Kodu Nedir?

PUK1 sim kartınızda yer alan kodlardan yalnızca biridir, bu kod sim kartınızın bloke olması halinde yeniden kullanabilmeniz için, sim kartınızı kullanılabilir hale getirecek koddur. 8 haneli bir kod bloğudur, aslında bu kod sim kartınıza özel olarak atanmış bir şifredir. PUK1 sim kartınıza özel bir şifredir ve değiştirilemez. Bu şifreyi girmeniz gereken bir durumda 10 defa yanlış girmeniz ile birlikte kartınız bloke olur ve bir daha erişim sağlayamazsınız.

Telefon modellerine göre değişiklik gösterse de bloke olan sim kartı takılı telefonunuzda “kart bloke” yazısı belirir ya da telefonunuzun arayüzü açılır fakat sim kartınız ile yaptığını hiçbir işlemi yapamazsınız. Kendinize yeni bir sim kartı almanız gerekmektedir, 10 defa şifresi yanlış girilmiş bir kart bundan sonra çöp olmuştur.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Çark Çevir Turkcell Sürpriz 2 Gb nasıl alınır?

Turkcell PUK2 Kodu Nedir?

PUK2 kodu yine kullandığını sim kartınıza özel tanınmış bir şifrelemedir. Görevi PUK1 kodu ile aynı değildir. Aynı şekilde sim kartınıza özel olarak tanımlanmış pin kodunuz bulunmaktadır, pin kodunuzu unutursanız PUK2 şifresi ile unuttuğunuz pin kodunu öğrenebilirsiniz.

PUK2 kodu bloke olursa, ilgili bölüm hakkında hiçbir işlem yapamazsınız, geri kalan bölümlerde istediğiniz işlemleri normal bir şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. Aynı şekilde bu kodu ‘da değiştiremezsiniz. Bloke olması durumunda yeni bir sim kartı alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*