Türk Telekom Hat Taşıma Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türk Telekom hat taşıma işlemleri
Türk Telekom hat taşıma işlemleri

Memnun kalmadığınız, hizmetinden şikayetçi olduğunuz ya da karşı operatörün daha iyi ücretlendirme sunduğunu düşündüğünüz zamanlarda, hat taşıma işlemleri yapabilirsiniz. BTK tarafından yapılan düzenleme ile artık, bir operatörden diğer operatöre, numaranız değişmeden taşıma yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu kapsamda Türk Telekom hat taşıma işlemleri yapılabilir. İster diğer operatörden Türk Telekom’a, dilerseniz Türk Telekom’dan başka bir operatöre, numaranızı taşıyabilirsiniz. Bu işlemler eskiden uygulanamasa da, BTK tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda ortak bir havuz ile işlemler, karşılıklı olarak yapılacak düzeye getirilmiştir.

Türk Telekom Hat Taşıma Fiyatları Ne Kadar?

Hattınızı farklı bir operatöre taşımak için gitmek istediğiniz operatöre, dijital ya da müşteri temsilcileri aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Türk Telekom için de bu işlemler aynı olarak uygulanır. Türk Telekom hat taşıma fiyatları diğer operatörlerle aynıdır. Yani taşıma işlemlerine ilişkin olarak bir ücret ödenmesi söz konusu değildir ve yasalarda açıkça belirtilmiştir. Taşıma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken konuların başında, bulunduğunuz operatörde bir taahhüdünüzün olup olmadığına bakmanız gerekir. Cihaz ya da paket taahhüdü olması durumunda, zamanından önce hattı taşıdığınız için taahhüdünüz bozulmuş olduğunda, kalan tutarlar ve kazandığınız indirimler hemen tahsile dönecektir. Bu anlamda büyük paralar ödememek adına, taşıma işleminden önce taahhüt durumunuzu mevcut operatörden öğrenmeniz gerekir.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Şanslı Çark nedir, hediye nasıl alınır?
Türk Telekom hat taşıma işlemleri

Türk Telekom Hat Taşıma İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

İş akışı BTK’nın düzenlediği şartlarda sağlanmak zorundadır. İşlemlerde oluşan sıkıntılar, abonelerin mağdur kalması gibi durumların ortadan kaldırmasına yönelik BTK bazı kanunlarla, operatörlerin iş akışlarını düzenlemiştir. Buna göre hat taşıma talebini yeni firmaya yaparsınız. Yeni firma bunu mevcut operatörünüze ileterek, numaranın taşınma işlemini başlatır. Türk Telekom hat taşıma süresi diğerlerinde de olduğu gibi 24 saat ile 4 gün arasında sınırlandırılmıştır. Hattınız görüşmeye kapanmaz ama santral değişiminden dolayı 10-15 dakikalık bir kesinti yaşarsınız. Hattınız yeni tarafa geçtiğinde size bilgilendirme yapılır. Yeni operatörünüz ve seçtiğiniz tarifeniz üzerinden kullanımlarınız başlar. Bu anlamda hat taşıma ücretsiz ve 4 gün içinde tamamlanması gereken, yasalarla düzenlenmiş olan bir hizmettir. Geçiş sonrası, eski operatörünüzün keseceği faturanın takibini yaparak, ödemeniz gerekir. Akdi durumda cezalı olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bedava İnternet İsteyenler Bu Kampanyayı Kaçırmayın!  Sil Süpür Ücretsiz 5 Gb nasıl alınır?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*